cetraric باران رودخانه آبگرفتگی سیلاب

cetraric: باران رودخانه آبگرفتگی سیلاب وزش باد باران

گت بلاگز کرمانشاه باید فاضلاب هایی که وارد قره سو می شوند به پائین سد انتقال داد

استاندار كرمانشاه گفت: بايد از موقعيت رودخانه قره سو در شهر براي توسعه فضاي شهري و تفريحي در كرمانشاه استفاده كرد.

باید فاضلاب هایی که وارد قره سو می شوند به پائین سد انتقال داد

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛اسداله رازانی گفت:فاضلاب شهر کرمانشاه، اظهارداشت: در حال حاضر از دو نقطه فاضلاب شهر کرمانشاه به رودخانه قره سو ریخته می شود.

وی ادامه داد: قبلا طرح ایجاد یک سد لاستیکی در پائین رودخانه قره سو داده شد که با این سد یک دریاچه در این قسمت از رودخانه ایجاد می شود ولی به علت ورود همین فاضلاب ها به رودخانه طرح عملیاتی نشده است.

عبارات مهم : پروژه

وی تاکید کرد: جهت اینکه ساماندهی قره سو به سرعت تکمیل و آن را به فضای شهری باز گردانیم باید فاضلاب را به پائین دست سد لاستیکی انتقال دهیم که طبق نظر کارشناسان نیز از لحاظ فنی و اعتباری این طرح قابل اجرا است.

رازانی با بیان اینکه علاوه بر فاضلاب شهر کرمانشاه، چند منبع آلوده کننده دیگر هم این رودخانه را آلوده می کنند، متذکر شد: فاضلاب شهر کامیاران که با تکمیل تصفیه منزل فاضلاب این شهر در آینده نزدیک این منبع آلوده کننده رودخانه قره سو برطرف می شود.
فاضلاب شهر روانسر که تصفیه منزل این شهر نیز 30 درصد در حال حاضر پیشرفت فیزیکی دارد که تسریع در اتمام آن کار سنگینی نیست. منبع دیگر آلوده کننده قره سو، وارد شدن فاضلاب 10 روستای مسیر این رودخانه است که جهت حل این مسئله هم می توان از پکیج های تصفیه فاضلاب استفاده کرد.

مقام ارشد استان کرمانشاه با تاکید بر این مطلب که در گام اول باید فاضلاب هایی که وارد رودخانه قره سو می شوند را به پائین سد انتقال داد، خاطر نشان ساخت: باید به سمت احیاء مجدد این رودخانه برگردیم تا به موقعیت توریستی و تفریحی استان کمک کند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این بخشی مي توان بخشي از رستوران های اطراف طاق بستان را به این سمت هدایت كرد.

استاندار کرمانشاه وجود رودخانه داخل هر شهر را یک مزیت بی بدیل جهت آن شهر بیان کرد و گفت: بسیاری از کشورهایی که چنین موقعیت هایی در شهرهای خود دارند روی این مزیت سرمایه گذاری می کنند.

وی با بیان اینکه اگر کار با سرعت پیش برود و طبق فاز بندی ها حرکت شود، ظرف دو سال آینده قره سو سامان می یابد، گفت: از مسیر پل کمربندی تا پل راه آهن باید دو معبر احداث شود. در فواصل کوتاه بین دوسمت رودخانه اتصال برقرار شود تا به شکل یک مجموعه در آید.

رازانی بیان داشت: اجراي پروژه ساماندهی رودخانه قره سو باید به یکی از پروژه های مهم شهر مانتد پروژه سراب قنبر تبدیل شود و در این حد اولوبت داشته باشد.

وي همچنين بر احداث و ايجاد درختكاري روشنايي فضاي سبز در اجراي ساماندهي پروژه قره سو تاكيد كرد و گفت: كارهاي اوليه مطالعاتي اين پروژه صورت گرفته ولی بايد تلاش شود تا مطالعات تكميلي آن به سرعت تهيه و آماده شود.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: پروژه | انتقال | فاضلاب | فاضلاب | رودخانه | کرمانشاه | کرمانشاه | کرمانشاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog