cetraric باران رودخانه آبگرفتگی سیلاب

cetraric: باران رودخانه آبگرفتگی سیلاب وزش باد باران

گت بلاگز فضای مجازی سایت همسریابی باز هم قربانی گرفت

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری در شهرستان بندرعباس خبر داد.

سایت همسریابی باز هم قربانی گرفت

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری گفت: در پی شکایت احدی از شهروندان بندر عباس مبنی بر کلاهبرداری در سایت همسریابی عنوان پرونده به صورت خاص در دستور کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

عبارات مهم : تلگرام
وی افزود: برابر بیانات شاکیه، در یکی از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … با یک سایت همسریابی آشنا که بعد از عضویت در آن سایت با فردی که خود را کیانوش معرفی کرده بود، ارتباط برقرار نمود. فرد کلاهبردار بعد جلب اعتماد شاکیه خواسته های شیطانی خود را بر وی تحمیل و به بهانه های متفاوت در مجموع مبلغ 60 میلیون تومان کلاهبرداری نمود. همچنین متهم بعد از قطع ارتباط در خبر رسان اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … موبایلی اقدام به ترساندن وی می نمود.

سرهنگ افتخاری افزود: با بررسی های به عمل آمده مشخص گردید متهم از شاکیه درخواست می نمود مبالغ کلاهبرداری شده است را به حساب های مختلفی واریز نماید. در ادامه با بررسی های فنی و تخصصی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت ح.ش شناسایی که با هماهنگی مقام قضایی و با رعایت اصل غافلگیری متهم دستگیر و به این پلیس دلالت گردید.

این مقام انتظامی افزود: شگرد متهم به این صورت بوده است که با ایجاد اکانت در شبکه اجتماعی و در اختیار گرفتن یک سری اطلاعات از قربانیان از جمله تصویر شخصی اقدام به ترساندن و اخاذی می نموده است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان ادامه داد: طی بازجویی های فنی و پلیسی به عمل آمده از متهم، ضمن اقرار به بزه انتسابی اظهار داشت؛ متهم با در نظرگرفتن این که از لحاظ معیشتی در شرایط نابسامانی بوده اقدام به ایجاد اکانت کاربری در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به خاص سایت های همسریابی نموده و با استفاده از جلب اعتماد بازدیدکنندگان از آنان به طرق متفاوت اخاذی می نمود. در ابتدا حساب بانکی دوست خود را جهت واریز وجه در اختیارافراد قرار می داد و بعد از مسدود شدن آن حساب، وجوه را به حساب افرادی که قصد خرید از آنان را داشته واریز می نمود.

سرهنگ افتخاری در آخر با اشاره به این که شهروندان مراقب افراد کلاهبردار در اینترنت باشند و به آسانی فریب آنها را نخورند، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir نسبت به اطلاع رسانی اقدام نمایند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تلگرام | اینستاگرام | کلاهبرداری | شبکه اجتماعی | سایت همسریابی | پلیس فتا | کلاهبرداری | مجرمان سایبری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog