cetraric باران رودخانه آبگرفتگی سیلاب

cetraric: باران رودخانه آبگرفتگی سیلاب وزش باد باران

گت بلاگز علمی پزشکی ۴ هزار میلیارد صرف حقوق پرسنل قراردادی وزارتخانه می‌شود ، بحران کمبود نیروی پرستاری در کشور

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود جدی پرستار در حوزه بهداشت و درمان کشور گفت: سالیانه ۴ هزار میلیارد تومان به جای ساخت بیمارستان صرف حقوق پرسنل قراردادی وزارت ب

۴ هزار میلیارد صرف حقوق پرسنل قراردادی وزارتخانه می‌شود ، بحران کمبود نیروی پرستاری در کشور

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت عصر امروز در مراسم افتتاح بیمارستان حضرت فاطمه اظهار کرد: در ابتدای این دولت یکی از چالش های بزرگ ما علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران بود که با ادغام این دانشگاه به علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران گرفتاری های بزرگی ایجاد شده است بود که با حمایت رییس جمهور در شورای عالی انقلاب فرهنگی این ۲ دانشگاه از هم جدا شدند و علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران علی رغم پرسشها در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.
وی ادامه داد: یکی از پرسشها در علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران و بیمارستان حضرت فاطمه اختلاف این بیمارستان با بیمارستان شخصی مجاور آن بود که مجلس، قوه قضاییه و دولت پیشنهادهای متناقضی در زمینه برطرف مسئله این بیمارستان به ما می دادند.

عبارات مهم : ایران

هاشمی عنوان کرد: با تلاش های صورت گرفته متولیان بیمارستان محبّ کوثر قبول کردند این مجموعه را به وزارت بهداشت و بدون دریافت ریالی تحویل بدهند که ما باید این بیمارستان را تحویل دانشگاه می دادیم، ولی دانشگاه با تعرفه دولتی نمی توانست وام دریافتی جهت ساخت این بیمارستان را تسویه کند به همین علت تصمیم دیگری در این زمینه اتخاذ شد.
وی افزود: هیأت امنای ارزی به عنوان یک شرکت نیمه دولتی این دو مجموعه و یک بیمارستان در کاشان را اداره می کند علاوه بر این این مهدی کلینیک یک بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی در مجموعه بیمارستانی امام خمینی است که بعد از پرداخت وام به دانشگاه تحویل داده می شود.
وزیر بهداشت اظهار کرد: جهت حل مسئله بیمارستان حضرت فاطمه می توان از شرکت شمسا که مربوط به وزارت بهداشت بوده و علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران و پایتخت کشور عزیزمان ایران در آن شریک هستند بتوان بخش زیادی از پرسشها را حل کرد.
در ادامه مراسم پرستاران، دستیاران و نیروهای خدماتی بیمارستان حضرت فاطمه پرسشها خود را بیان کردند که هاشمی در پاسخ به پرسشها آنها گفت: در دولت یازدهم ۲۷ هزار پرستار بازنشسته شدند، ولی دریغ از آنکه یک نفر به جای آنها جذب شود، با وجود زیاد کردن تخت ها و تعداد متخصصان ضریب اشغال بعضی بیمارستان ها بسیار اوج بوده و فشار کاری بر روی کادر درمانی نوعی ظلم است.
وی افزود: کل پرسنل داده شده است به وزارت بهداشت و درمان حدود ۱۷ هزار نفر است و ۲.۴ نفر نیرو باید به ازای هر تخت داده شود که بر این اساس ۳ برابر تعداد نیروهای وزارت بهداشت است.
وزیر بهداشت با اشاره به مسئله قراردادی بودن پرسنل وزارت بهداشت و پرستاران عنوان کرد: بسیاری از نیروهای وزارت بهداشت قراردادی هستند و پرسنل فکر می کنند ما در استخدام آن ها کوتاهی می کنیم، ولی در صورتی که هر تعداد پرسنل قراردادی که به نیروی استخدامی تبدیل شوند به نفع وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی است.
وی ادامه داد: ۱۱۰ هزار نیروی قراردادی داریم که ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان سالیانه حقوق این تعداد پرسنل قراردادی است حال آنکه این میزان باید در اختیار وزارت بهداشت به منظور توسعه و ساخت بیمارستان ها قرار گیرند.
هاشمی تصریح کرد: امیدواریم در دولت دوازدهم توجهی به کمبود نیروی انسانی شود، لیکن یکی از اشتباهات گرفته شده است به طرح تحول که در واقع اشکال به طرح نیست بلکه اشکال به شریکانی است که با وزارت بهداشت همکاری می کردند و پشت وزارت بهداشت را خالی کردند.
وی در پاسخ به پرسشها دستیاران جراحی پلاستیک و ترمیمی گفت: سالیانه ۳۰ نفر دستیار جراحی پلاستیک فارغ التحصیل می شوند که باید جهت ارتقای این رشته شرایط تحصیل را جهت آن ها تسهیل کرد و همانگونه که دوره های بعضی رشته ها را کوتاه کردیم دستیاری جراحی پلاستیک نیز کم کردن پیدا کند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | پزشکی | بهداشت | دانشگاه | بیمارستان | بیمارستان | اخبار سلامت | وزیر بهداشت

۴ هزار میلیارد صرف حقوق پرسنل قراردادی وزارتخانه می‌شود ، بحران کمبود نیروی پرستاری در کشور

۴ هزار میلیارد صرف حقوق پرسنل قراردادی وزارتخانه می‌شود ، بحران کمبود نیروی پرستاری در کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog