cetraric باران رودخانه آبگرفتگی سیلاب

cetraric: باران رودخانه آبگرفتگی سیلاب وزش باد باران

گت بلاگز اقتصادی وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر در چند استان کشور

سازمان هواشناسی راجع به وزش باد شدید با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر در پایتخت کشور عزیزمان ایران هشدار داد و جهت فردا بارش باران ، وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر

وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر در چند استان کشور

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت به نقل از شرکت هواشناسی ، پیرواخطاریه شماره 11 یکشنبه مورخ 96/02/03 ، وضع هوای مناطق متفاوت کشور به شرح زیر آینده نگری می شود:
دوشنبه 96/02/04 : بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها درجنوب آذربایجان شرقی ، کردستان ، کرمانشاه، اردبیل، شمال لرستان، شمال زنجان و شمال قزوین.

عبارات مهم : باران

سه شنبه 96/02/05: بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در مازندران،گلستان، شرق گیلان و دامنه های جنوبی البرز در شمال استانهای قزوین، البرز، پایتخت کشور عزیزمان ایران و سمنان.
چهار شنبه 96/02/06: بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی و شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین وزش باد شدید وگردوخاک در استانهای کرمان، سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی یزد.
مهمترین مخاطره سامانه های هوا در این فصل رگبار موقت شدید همراه با صاعقه بخصوص در مناطق کوهپایه ای، تگرگ، سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد و تندباد شدید موقت می باشد.
از این رو به هموطنان عزیز توصیه می شود، ضمن انجام کارها احتیاطی مورد نیاز جهت پیشگیری از خسارات احتمالی، جهت برنامه ریزی و انجام سفر یا تردد در استانهای اعلام شده است وضع هوا را از اداره هواشناسی استان خود جویا شوند.
شایان ذکر است که روز سه شنبه با نفوذ جریان های شمالی، دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل 10 تا 15 درجه کم کردن می یابد. روز چهارشنبه نیز هوای سرد دراین مناطق ماندگار بوده و در شمال شرق کشور کم کردن دما حدود 8 تا 12 درجه آینده نگری می شود. با توجه به کم کردن دما، مه آلودگی و بارش باران و برف اختلال در تردد بزرگراه های کوهستانی البرز مرکزی و شرقی از آخرهای سه شنبه تا صبح پنجشنبه دور از انتظار نیست. در همین مدت دریای خزر نیز مواج و طوفانی خواهد بود.
ازاینروتوصیه می شود کارها مورد نیاز جهت جلوگیری از خسارت احتمالی به عمل آید.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: باران | رودخانه | آبگرفتگی | سیلاب | وزش باد | باران |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog